05.04.2017
Druga kolejka w League of Legends za nami
Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia drugiej fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Do fazy finałowej awansowały już dwie drużyny, ale dopiero za tydzień poznamy ostateczną sytuację w tabeli.

Druga kolejka (grupa E):

AGO Gaming 2:1 Team Sprzedani 2

Świdrujące Tygrysy 2:0 Barykada

Druga kolejka (grupa F):

Pompa Team 2:0 Team DPD

Team Kinguin 2:0 (walkover) Jasny Gwint

Już po drugiej kolejce awans do fazy finałowej ESL Mistrzostw Polski wywalczyły sobie drużyny AGO Gaming i Pompa Team. Oba zespoły wygrały oba mecze, dzięki czemu bez względu na wynik trzeciego spotkania znalazły się w Top 2 swoich grup. Bez szans na awans są już zawodnicy drużyny Barykada, która z dwoma porażkami odpada z dalszej walki o tytuł mistrzowski. Pozostałe pięć drużyn wciąż jednak może zapewnić sobie awans, a wszystko zależeć będzie od nadchodzących meczów trzeciej i ostatniej kolejki.

Trzecia kolejka (grupa E):

– 19:00 – AGO Gaming vs Świdrujące Tygrysy

– 21:00 – Team Sprzedani 2 vs Barykada

Trzecia kolejka (grupa F):

– 19:00 – Jasny Gwint vs Team DPD

– 21:30 – Team Kinguin vs Pompa Team

Decydujące spotkania grupy E odbędą się w najbliższy poniedziałek, zaś dwa mecze grupy F zaplanowano na wtorek.

Mecze grupowe będą transmitowane na żywo na antenie ESL.TV Polska. Spotkania będą komentować Michał „Avahir” Kudliński oraz Filip „Testree” Mątowski i Fryderyk „Veggie” Kozioł z Team Frenzy. Transmisja będzie dostępna w ESL.TV Polska na platformie Twitch.

W czternastym sezonie ESL Mistrzostw Polski pula nagród sięgnie rekordowych 150 000 złotych, z czego 80 000 złotych przypada na League of Legends. Dodatkowo mistrzowie Polski otrzymają miejsce w kwalifikacjach do Challenger Series. Rozgrywki prowadzone są we współpracy z Riot Games, zaś partnerami zawodów są Red Bull i NEEDforSEAT.