20.03.2017
Izako Boars najlepsi w trzeciej rundzie kwalifikacji do EMP
Za nami półmetek kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. Poznaliśmy tym samym czwartą drużynę, która weźmie udział w nadchodzącej fazie grupowej. Do grona uczestników turnieju dołączyli reprezentanci Izako Boars.

Izako Boars, w skład którego wchodzą: kamil, LUULIGUZMAN, nex1k, repo i STOMP, na swojej drodze do pierwszego miejsca wygrała sześć meczów, a większość była wyrównana. Tylko w dwóch spotkaniach reprezentanci Izako Boars wygrali pozwalając przeciwnikom na uzyskanie jednocyfrowego wyniku, ale mimo dużej presji udało im się pokonać wszystkich rywali.

W wielkim finale Izako Boars spotkało się z ALSEN-Team. PIerwsza mapa, Nuke, zakończyła się wynikiem 16:11 na korzyść tych pierwszych, którzy na pierwszej połowie wygrali aż 12 rund po stronie Terrorystów. Druga mapa, Cobblestone, była nieco bardziej wyrównana. Ponownie pierwsza połowa padła łupem Izako Boars, jednak tym razem tylko z dwupunktową przewagą. Nerwowa końcówka, mimo wysokiego prawdopodobieństwa doprowadzenia do dogrywki, zakończyła się jednak zwycięstwem Izako Boars.

Kolejny, czwarty turniej kwalifikacyjny, zaplanowano na 25 marca. Ponownie zawody potrwają dwa dni, a do wygrania będzie jedno miejsce premiowane awansem do ESL Mistrzostw Polski. W czternastym sezonie mistrzostw w CS:GO do wygrania będzie 70 000 złotych.