18.04.2017
PRIDE awansuje do fazy finałowej EMP w CS:GO
PRIDE dołącza do Team Kinguin w gronie półfinalistów ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. W meczu o pierwsze miejsce grupy B drużynie udało się pokonać formację Z W I E R Z Ę T A.

Druga kolejka (grupa A – 10 kwietnia):

– 19:00 – PRIDE 16:14 Z W I E R Z Ę T A

– 20:00 – Venatores 2:1 PACT

Mecz o pierwszą lokatę w grupie B i awans do kolejnej fazy okazał się wyrównany do ostatnich minut. Na mapie Mirage lepsi jednak okazali się reprezentanci PRIDE, którzy wygrali 16:14. Tym samym jako drugi zespół zapewnili sobie udział w półfinałach EMP, które odbędą się w Katowicach.

Drugie starcie rozpoczęło się od gładkiego zwycięstwa PACT nad Venatores na mapie Cobblestone. Była to pierwsza, a zarazem ostatnia jednostronna bitwa tego meczu. Po zwycięstwie 16:11 na Nuke zawodnicy Venatores doprowadzili do remisu, a wynik spotkania przypieczętowali na mapie Nuke, która zakończyła się dopiero w trzydziestej rundzie. 

Ostatnie dwa spotkania fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski odbędą się w najbliższy piątek i sobotę. Rozgrywki będą transmitowane na żywo na antenie ESL.TV Polska. Spotkania będą komentować Maciej „Morgen” Żuchowski oraz Kuba „Kubik” Kubiak.

W czternastym sezonie ESL Mistrzostw Polski pula nagród sięgnie rekordowych 150 000 złotych, z czego 70 000 złotych przypada na Counter-Strike: Global Offensive. Partnerami zawodów są Red Bull i NEEDforSEAT.