25.04.2017
Team DPD kontra Team Kinguin o drugie miejsce w finale EMP
Po poniedziałkowym zwycięstwie AGO Gaming nad Pompa Team przyszła pora na drugi półfinał ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Naprzeciw siebie staną reprezentanci Team Kinguin i Team DPD. Transmisja ze spotkania rozpocznie się we wtorek 25 kwietnia o godzinie 19:00.

Półfinał:

– 25 kwietnia – 19:00 – Team Kinguin vs Team DPD

Informacje:

Team Kinguin, zajmując pierwszą lokatę w grupie F, zapewniło sobie bezpośrednie rozstawienie w półfinale ESL Mistrzostw Polski. Team DPD natomiast miał do rozegrania jeszcze jeden pojedynek w drabince play-offów. W ćwierćfinale zawodnicy tej drużyny bez problemów poradzili sobie z Team Sprzedani 2, którym nie udało się wygrać ani jednej rozgrywki. Zwycięzcy dzisiejszego spotkania, Team Kinguin vs. Team DPD, awansują do finału EMP, w którym czeka już AGO Gaming. Przegrani natomiast zmierzą się z Pompa Team w meczu o trzecie miejsce.

Półfinał będzie transmitowaney na żywo na antenie ESL.TV Polska. Spotkania będą komentować Michał „Avahir” Kudliński oraz Filip „Testree” Mątowski i Fryderyk „Veggie” Kozioł z Team Frenzy. Transmisja będzie dostępna w ESL.TV Polska na platformie Twitch.

W czternastym sezonie ESL Mistrzostw Polski pula nagród sięgnie rekordowych 150 000 złotych, z czego 80 000 złotych przypada na League of Legends. Dodatkowo mistrzowie Polski otrzymają miejsce w kwalifikacjach do Challenger Series. Rozgrywki prowadzone są we współpracy z Riot Games, zaś partnerami zawodów są Red Bull i NEEDforSEAT.