17.09.2017
Team Kinguin broni tytułu na ESL Mistrzostwach Polski
Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive staje Team Kinguin. Podpieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego wygrali 2:1 w wielkim finale, w którym zmierzyli się z AGO Gaming

• Team Kinguin 2:1 AGO Gaming (Overpass 19:22, Cobblestone 16:4, Mirage 16:12)

Wielki finał rozpoczął się od niezwykle wyrównanego starcia na mapie Overpass. Dopiero po dwóch dogrywkach AGO Gaming zdołał wygrać 22 rundy do 19 zdobytych przez Team Kinguin. Pierwsza rozgrywka zapowiadała wyrównaną walkę o każdą rundę, jednak na Cobblestone doszło do nagłego zwrotu akcji. Team Kinguin kontrolowała sytuację już od samego początku ostatecznie oddając rywalom jedynie cztery rundy. Po jednostronnej grze przyszła pora na trzecią i ostatnią mapę. Tutaj w pierwszej połowie obie drużyny szły łeb w łeb, jednak wkrótce po zmianie stron obrońcy tytułu wysunęli się na prowadzenie, by wygrywając 16:12 na mapie Mirage zdobyć tytuł mistrzowski.

Klasyfikacja końcowa:

• 1 miejsce – Team Kinguin – 30 000 złotych
  • 2 miejsce – AGO Gaming – 15 000 złotych
  • 3/4 miejsce – ex-Pompa Team Black – 7 500 złotych
  • 3/4 miejsce – PRIDE – 7 500 złotych

Powtórki z fazy finałowej ESL Mistrzostw Polski dostępne będą na kanale ESL.TV Polska na YouTube lub na platformie Twitch.