12.03.2017
Venatores wygrywa drugi turniej kwalifikacyjny
W drugim turnieju kwalifikacyjnym najlepsza okazała się drużyna Venatores. Jej reprezentanci zapewnili sobie miejsce w fazie grupowej ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive, w której wraz z siedmioma innymi zespołami powalczą o awans na finały lanowe.

Drużyna Venatores w składzie: dArk, destru, sany, SOON i tecek rozpoczęła zawody z pierwszym seedem i do samego końca pozostawała faworytem drugiego turnieju kwalifikacyjnego. Dopiero w wielkim finale przeciwko zespołowi AntyDDOS wydawało się, że ktokolwiek może zagrozić Venatores na drodze do zwycięstwa.

Wielki finał rundy kwalifikacyjnej zakończył się wynikiem 2:1. Reprezentanci Venatores wygrali pierwszą i trzecią mapę, czyli Mirage i Nuke, jednak na cache gładkie zwycięstwo odnieśli zawodnicy AntyDDOS. Ci, zajmując drugie miejsce, znaleźli się o krok od awansu do fazy grupowej, jednak do obsadzenia pozostało jeszcze pięć slotów.

Kolejny, trzeci turniej kwalifikacyjny, zaplanowano na 18 marca. Ponownie zawody potrwają dwa dni, a do wygrania będzie jedno miejsce premiowane awansem do ESL Mistrzostw Polski. W czternastym sezonie mistrzostw w CS:GO do wygrania będzie 70 000 złotych.