28.07.2017
Za nami kolejne mecze grupowe w CS:GO
Trwają rozgrywki grupowe w Counter-Strike: Global Offensive w ramach ESL Mistrzostw Polski. Poznaliśmy niemal wszystkie wyniki drugiej kolejki, a także wynik szlagierowego meczu inaugurującego start trzeciej rundy spotkań.

Wyniki:

  • PRIDE 16:9 Izako Boars (Mirage) / PRIDE 16:8 Izako Boars (Cobblestone)
  • Izako Boars 19:16 gamENERGY (Cobblestone) / Izako Boars 16:6 gamENERGY (Nuke)
  • PRIDE 16:4 Solaris Esports (Cobblestone) / PRIDE 16:13 Solaris Esports (Train)
  • Team Kinguin 16:6 Solaris Esports (Cache) / Team Kinguin 19:16 Solaris Esports (Inferno)
  • PACT Black 16:9 (Train) Pompa Team Black / PACT Black 7:16 (Train) Pompa Team Black
  • PRIDE 16:8 Team Kinguin (Nuke) / PRIDE 10:16 Team Kinguin (Cache)

W tym tygodniu rozegrano sześć spotkań. W pierwszym z nich PRIDE bez większych problemów pokonał Solaris Esports, choć drugie starcie na mapie Train było wyrównane do samego końca. Równie emocjonujący był mecz Izako Boars z gamENERGY na mapie Cobblestone, która zakończyła się dopiero w dogrywce, ale już na Nuke spotkanie zakończyło się wynikiem 16:6. Tego samego dnia PRIDE zdobyło komplet punktów w zaległym meczu z Izako Boars wygrywając kolejno do dziewięciu i ośmiu rund.

Team Kinguin wygrał z Solaris Esports, choć nie obyło się bez zaskoczenia. Choć pierwsza mapa poszła po myśli obrońców tytułu, to na Inferno doszło do niespodziewanej dogrywki. Ostatecznie Team Kinguin dopiął swego i zgarnął komplet punktów. Następnie rozegrano starcie między PACT a Pompa Team. Co ciekawe, dwa razy zobaczyliśmy mapę Train i doszło do podziału punktów. Najpierw triumfowali zawodnicy PACT, a następnie odwdzięczyli im się rywale z Pompa Team.

Trzecia kolejka ESL Mistrzostw Polski w CS:GO rozpoczęła się od starcia dwóch najwyżej klasyfikowanych drużyn w stawce, które dotąd nie przegrały ani jednego spotkania. Na pierwszej mapie triumfowała ekipa PRIDE, która do połowy przegrywała 7:8, ale dzięki świetnej passie zwycięstw zdołała ustanowić wynik rundy na 16:8. Udanej serii jednak nie udało się utrzymać zbyt długo. Team Kinguin nie pozwolił rywalom na zdobycie kompletu punktów wygrywając drugie starcie na mapie Cache. Choć obie drużyny mają identyczny wynik dużych punktów, to dzięki minimalnie lepszemu bilansowi rund PRIDE znalazło się na pierwszym miejscu tabeli. 

W najbliższą niedzielę i poniedziałek odbędą się kolejne trzy spotkania w ramach fazy grupowej EMP. Już wkrótce zobaczymy mecze z udziałem gamENERGY i Pompa Team, AGO Gaming i Solaris Esports oraz PACT i Izako Boars.

Aktualna tabela dostępna jest pod tym adresem, zaś wszystkie wyniki i harmonogram można znaleźć tutaj.