09.03.2017
Za nami pierwsza runda ESL Mistrzostw Polski w LoL
W ramach pierwszej fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski w League of Legends rozegrano już osiem początkowych spotkań. Od tej pory uczestnicy będą rywalizować o bezpośredni awans do kolejnego etapu, albo o utrzymanie w turnieju.

Wyniki pierwszej kolejki:

Grupa A:

– Team Kinguin 2:0 Wild Maniacs

– Brykada 2:0 Digital Paradox Cloud

Grupa B:

– Pompa Team 2:0 Jasny Gwint

– Kiedyś Zagramy Mecz 2:0 Frantic Esport Club Academy

Grupa C:

– AGO Gaming 2:0 Team DPD

– Elefant 2:1 Amazing Team

Grupa D:

– Drzewo Holmarkowe 0:2 Świdrujące Tygrysy

– Team Sprzedani 2 2:0 Team Rebels

Druga kolejka:

Kolejne mecze ESL Mistrzostw Polski w League of Legends rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, 13 marca. Transmitowane wtedy będą mecze o pierwsze miejsca grup A i B, a równolegle rozegrane zostaną mecze o utrzymanie.

Mecze grupowe będą transmitowane na żywo na antenie ESL.TV Polska. Spotkania będą komentować Michał „Avahir” Kudliński oraz Filip „Testree” Mątowski i Fryderyk „Veggie” Kozioł z Team Frenzy. Transmisja będzie dostępna w ESL.TV Polska na platformach Twitch oraz Azubu.

W czternastym sezonie ESL Mistrzostw Polski pula nagród sięgnie rekordowych 150 000 złotych, z czego 80 000 złotych przypada na League of Legends. Dodatkowo mistrzowie Polski otrzymają miejsce w kwalifikacjach do Challenger Series. Rozgrywki prowadzone są we współpracy z Riot Games, zaś partnerami zawodów są Red Bull i NEEDforSEAT.